2+

Battle for Wesnoth Strategia turowa w świecie fantasy


Informacje
Systemy operacyjne
Strona WWW
Zobacz wideo
Ocena
Instalacja Linux
Mageia/ROSA/OMA
Manjaro/Arch yaourt wesnoth
Mint/Ubuntu/Debian Instaluj wesnoth

The Battle for Wesnoth to uznana, turowa gra strategiczna utrzymana w klimacie fantasy. Zadaniem gracza jest możliwie największa i najszybsza ekspansja dostępnych terenów oraz zgromadzenie jak największej liczby bogactw przy jednoczesnym rozwoju oraz mądrym dowództwie swojej armii.

The Battle of Wesnoth to niezwykle wciągająca gra. Przed jej rozpoczęciem pierwszym krokiem, jaki należy dokonać, jest wybór kampanii/scenariusza w jaki będziemy uwikłani. Do wyboru mamy między innymi: „Mroczne Hordy cz.1″ – prowadzisz zbiegłego nekromantę do wyznaczonego celu, „Inwazja ze Wschodu” – zostajesz wysłany na wschodni front, by chronić wieśniaków czy na przykład „Powstanie Wesnoth” – prowadzisz księcia Haldrica przez szereg niebezpieczeństw, by założyć królestwo Wesnoth. Wybór którejkolwiek z kampanii nadaje inny ton prowadzonej rozgrywce.

Do wyboru są trzy poziomy trudności, każdemu z nich przypisana jest inna postać w zależności od wybranej kampanii jaką mamy zamiar prowadzić. Zanim rozpoczniemy zabawę na dobre, koniecznie należy zapoznać się z poprzedzającą aktualne wydarzenia historią, która wprowadzi nas w odpowiedni klimat rozgrywki.

The Battle of Wesnoth posiada jedną, podstawową cechę, która dla tego typu gry stanowi elementarną zaletę. Gra jest w języku polskim, co powoduje że nigdy się nie pogubimy i będziemy mogli całą akcję mieć stale pod pełną kontrolą. Ponadto w każdej chwili można skorzystać z samouczka, który chętnie podpowiada dostępne rozwiązania. Istnieje również możliwość gry w sieci.

Jeśli do tej pory uważałeś, że gry z tej kategorii są trudne, żmudne, nieciekawe, nudne i o mało czytelnych regułach i zasadach, to z pewnością ulegnie to zmianie jeśli tylko odważysz się spróbować swych sił w The Battle for Wesnoth.

2+

Skomentuj