Kodi (XBMC) Centrum multimedialne


Informacje
Systemy operacyjne
Strona WWW
Zobacz wideo
Ocena
5/5 - (3 votes)
Instalacja Linux
Mageia/ROSA/OMA
Manjaro/Arch yaourt kodi
Mint/Ubuntu/Debian Instaluj kodi
5/5 - (3 votes)

KODI  (Dawniej XBMC) jest oprogramowaniem typu Media Center umożliwiającym odtwarzanie (bez potrzeby instalowania dodatkowych programów) niemal każdego rodzaju multimediów do którego masz dostęp na swoim komputerze (z dysku, sieci jak i Internetu).

Mając dostęp do materiału multimedialnego (film, serial, muzyka) KODI  potrafi w Internecie odnaleźć dodatkowe informacje o nim (obsada, zwiastun, okładki itp.) i zapamiętać je w wewnętrznej bazie danych oraz zaprezentować w cieszący oko sposób.

Jedną z największych zalet KODI  jest możliwość rozszerzania jego podstawowych funkcji poprzez system łatwo instalowalnych (repozytoria / pliki zip) dodatkowych wtyczek i skryptów. Dzięki temu zyskujemy doskonałe, łatwe do nawigacji rozwiązanie „all in one”.

Weźmy na przykład popularny serwis Youtube. Zamiast używać zewnętrznej przeglądarki aby przeglądać materiały tam dostępne możesz to zrobić bezpośrednio z KODI  ! Podobnie z prognozą pogody – nie musisz więcej szukać w Google – wystarczy wybrać odpowiednią opcję z głównego menu KODI.

Jeden komentarz do “Kodi (XBMC)

Skomentuj