Kodi (XBMC) Centrum multimedialne


Informacje
Systemy operacyjne
Strona WWW
Zobacz wideo
Ocena
Instalacja Linux
Mageia/ROSA/OMA
Manjaro/Arch yaourt kodi
Mint/Ubuntu/Debian Instaluj kodi

KODI  (Dawniej XBMC) jest oprogramowaniem typu Media Center umożliwiającym odtwarzanie (bez potrzeby instalowania dodatkowych programów) niemal każdego rodzaju multimediów do którego masz dostęp na swoim komputerze (z dysku, sieci jak i Internetu).

Mając dostęp do materiału multimedialnego (film, serial, muzyka) KODI  potrafi w Internecie odnaleźć dodatkowe informacje o nim (obsada, zwiastun, okładki itp.) i zapamiętać je w wewnętrznej bazie danych oraz zaprezentować w cieszący oko sposób.

Jedną z największych zalet KODI  jest możliwość rozszerzania jego podstawowych funkcji poprzez system łatwo instalowalnych (repozytoria / pliki zip) dodatkowych wtyczek i skryptów. Dzięki temu zyskujemy doskonałe, łatwe do nawigacji rozwiązanie „all in one”.

Weźmy na przykład popularny serwis Youtube. Zamiast używać zewnętrznej przeglądarki aby przeglądać materiały tam dostępne możesz to zrobić bezpośrednio z KODI  ! Podobnie z prognozą pogody – nie musisz więcej szukać w Google – wystarczy wybrać odpowiednią opcję z głównego menu KODI.

Jeden komentarz do “Kodi (XBMC)

Skomentuj